سه شنبه, 06 مهر 1395 ساعت 20:42

از گزارش های مدیریتی طولانی تا داشبوردهای مدیریتی مفید و خلاصه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

گزارش های خسته کننده، با تعداد برگهای زیاد، که عموماً زمان و انرژی زیادی از تهیه کننده و خواننده گزارش میگیرد را به یاد بیاورید. این گزارش ها، عموماً یا به شکل دقیق نوشته نمی شوند و یا به صورت نادقیق خوانده می شوند. گزارش هایی که عموماً به خاطر متن های طولانی، بیشتر در قفسه ها، نگهداری می شوند، و معمولاً کسی به سراغ آن ها نمیرود. این در حالی است که گزارش دادن و گزارش گرفتن را نمیتوان از یک سازمان حذف کرد.

 

با پیشرفت علم و شروع نسل سوم هوش تجاری، آرام آرام، گزارش های طولانی، جای خود را به گزارش های خلاصه به صورت عدد و رقم و نمودار می دهند. این گزارش ها، همیشه به همراه اطلاعات تکمیلی و یا دانش خواننده گزارش، میتواند روند جاری سازمان یا اداره را به مدیران یا کارشناسان عرضه کند. همچنین این سیستم ها، که به نوعی به سیستم های پشتیبانی از تصمیم نیز معروف هستند، اگر درست استفاده شوند، میتوانند تاثیر به سزایی در بهره وری یک سازمان داشته باشند. همچنین جلوگیری از نشر اطلاعات غلط و به طبع آن جلوگیری تصمیمات غلط نیز، از جمله فواید استفاده از این نوع گزارش ها می باشند. گزارش هایی که عموماً با استفاده از داشبوردهای مدیریتی عرضه می شوند.

 

داشبوردهای مدیریتی را شاید بتوان یکی از نرم افزارهای حساس در یک سازمان معرفی کرد. زیرا ممکن است یک گزارش نادقیق در یک سازمان،‌ به یک تصمیم غلط منجر شود. این در حالی است که تصمیم گیران یک سازمان،‌ احتمالاً نتایج تصمیمات خود را چند ماه یا حتی چند سال بعد میگیرند. تصمیمات غلط که بر اساس داده های غلط به دست می آیند، احتمالاً همیشه میتوانند مشکل ساز باشند.

مورد گفته شده در بالا و موارده دیگری از این جنس، لزوم یک نرم افزار داشبورد مدیریتی کامل به همراه یک تیم پشتیبان، جهت نصب، استقرار، پشتیبانی و مشاوره و آموزش طراحی KPIهای یک سازمان را نشان می دهد. KPI ها در یک سازمان و تبدیل شاخص ها، نیاز به یک مشاور قدرتمند و باتجربه دارد که هم از سازمان اطلاعات دقیقی داشته باشد و هم توانایی ارتبا با داشبورد های مدیریتی را داشته باشد.

داشبورد مدیریتی نگاه، که توسط مهندسان ایرانی، به صورت بومی نوشته شده است، با پیاده سازی موفق موارد متعدد در سازمان های مختلف، نقاط قوت خود را بهینه کرده و نقاط ضعف خود را نیز کاهش داده است تا به صورت کارا، بتواند با کمترین خطای ممکن، داده های سازمان را در لحظه به مدیران و کارشناسان سازمان، نمایش دهد. همچنین طراحی و مشاوره در زمینه شاخص ها و KPIها، از دیگر توانایی های نگاره در حوزه هوش تجاری و نمایش داده ها می باشد.

 

خواندن 936 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 22 آبان 1395 ساعت 18:17
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

همگام با تمرکز بر ارائه راه حل های کلان سازمانی که پیاده سازی آنها اکثرا مستلزم شخصی سازی / بومی سازی می باشد، مجموعه نرم افزاری الماس اسپادانا با در نظر گیری نیازمندی های عنوان گردیده توسط مخاطبین مختلف، اقدام به تولید طیفی از محصولاتی نموده است که در کمترین زمان ممکن و بدون اعمال تغییراتی عمده، آماده بهره برداری هستند.

تماس با ما

آدرس : تهران
تلفن : 09120690976
ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
سایت : www.almasgrp.com
بالا